دسته‌هامقالات

کدام برنج کالری بیشتری دارد؟

Which rice has more calories?

کدام برنج کالری بیشتری دارد؟

آیا می خواهید بدانید، کدام برنج کالری بیشتری دارد و یا کدام برنج، چاق کننده است؟ آیا در مورد تفاوت کالری برنج ایرانی و خارجی چیزی می دانید؟ آیا می خواهید یک روش موثر برای کاهش کالری برنج به شما آموزش دهیم؟ اگر این سوالات، سوالات شما نیز هست، در ادامه با ما همراه باشید.

Which rice has more calories

کدام برنج چاق کننده است؛ برنج ایرانی یا خارجی؟

در مورد اینکه برنج ایرانی چاق کننده است یا برنج خارجی، اظهار نظرهای متفاوتی وجود داد؛ برخی می گویند برنج ایرانی چاق کننده است و برخی اعتقاد دارند برنج خارجی چاق کننده است.
موضوعی که در مورد آن اتفاق نظر وجود دارد این است که برنج خارجی، نفّاخ است و خیلی دیرتر از برنج ایرانی هضم می شود. همین عامل، مسبب چاق شدن در افرادی است که برنج یکی از اصلی ترین غذاهای آنها به شمار می رود. به یاد داشته باشید، برنج ایرانی و برنج خارجی یک اندازه کالری دارند و از این نظر هیچ یک بر دیگری برتری و ارجحیت ندارد.
موضوعی که خوب است آن را در نظر داشته باشید، این است که برنج ایرانی، دسترنج شالیکاران ایرانی است و در آن کمترین میزان سموم به کار برده شده است. این برنج خواص بیشتری داشته و برای ما ایرانی ها از همه جهت بهتر و مناسب تر به شمار می رود. اگر می خواهید یک وعده غذایی سالم در طول روز مصرف کنید، حتما به ایرانی بودن و خارجی بودن برنج توجه داشته و تنها به دلیل پایین بودن قیمت پایین برنج خارجی، سلامت خود را در خطر نیندازید.

Which rice has more calories

کالری انواع برنج

یکی از اصلی ترین مواد غذایی که در سبد غذایی ایرانی ها به چشم می خورد، برنج است. به کسانی که به تناسب بدن خود اهمیت می دهند و دوست دارند همیشه روی فرم باشند، توصیه می کنیم به میزان کالری که این ماده غذایی به بدنشان می رساند، توجه و دقت داشته باشند. کالری انواع برنج به شرحی است که در ادامه ذکر خواهیم کرد:
نوع برنج میزان انرژی آن در یک قاشق
برنج سفید پخته شده با روغن 35
برنج کته پخته شده با روغن 25
برنج قهوه ای 18.3

اگر به برنج علاقه دارید و از خوردن آن لذت می برید، سعی کنید به غیر از فرم های معمول، به سراغ سایر فرم ها نیز بروید. برای مثال، برنج قهوه ای از جمله برنج هایی است که ما در کشورمان داریم و توصیه می کنیم برای یک بار هم که شده طعم آن را امتحان کنید.
متاسفانه برخی انواع برنج، میزان آرسنیک زیادی دارند؛ این ماده، به شدت سمی است و در طولانی مدت عوارض جسمانی غیر قابل جبرانی برای انسان به دنبال خواهد داشت. به همین دلیل هم که شده، بهترین نوع برنج را تهیه کنید.
هر چند وقت یک بار سعی کنید، نوع برنجی را که مصرف می کنید تغییر دهید و خود را محدود به مصرف یک نوع برنج نکنید. این کار به شما کمک می کند تا طعم و مزه انواع مختلف برنج را بچشید و از این ماده برای جبران برخی کمبودهایی که در بدنتان دارید، استفاده کنید. کدام برنج کالری بیشتری

Which rice has more calories

چگونه کالری برنج را کم کنیم؟

اگر ” چگونه کالری برنج را کم کنیم” سوال شما نیز هست، این قسمت به دردتان می خورد. یکی از مسائلی که باعث می شود میزان کالری برنج زیاد شود، روغنی است که در هنگام دم کردن برنج به آن اضافه می شود. به جای آنکه برنج را با درصد بالایی از روغن میل کنید، بهتر است ذائقه خود را تغییر داده و زندگی تان را به سمت سالم شدن هدایت کنید. به همین جهت توصیه می کنیم، در هنگام اضافه کردن روغن به برنج، احتیاط به خرج داده و ظرف روغنی را که داخل خانه دارید، در قابلمه برنج خالی نکنید.
وقتی می خواهید برنج دم کنید، روغن را قاشق قاشق به برنج اضافه کنید. به این شکل، می توانید مقدار روغن داخل برنج را کنترل کرده و از افزایش وزنتان جلوگیری کنید.
به جای اضافه کردن روغن با قاشق، اسپری کردن روغن با اسپری نیز دیگر روشی است که می توانید به کمک آن در مصرف روغن صرفه جویی کنید و برنجی را که دم می کنید، در روغن غرق نکنید.
اگر تصمیمتان برای جلوگیری از مصرف زیاد روغن جدی است، قابلمه ای را که در آن برنج دم می کنید نیز تغییر دهید. در برخی انواع قابلمه، مانند قابلمه های روحی برای آنکه برنج به ته دیگ نچسبد، شما مجبورید مقدار زیادی روغن داخل قابلمه بریزید. اگر نمی خواهید برنج هیچ ضرری برای شما داشته و باعث اضافه وزنتان شود، در قابلمه های تفلون که نچسب هستند، برنج دم کنید. پلوپز نیز برای دم کردن برنج خوب است؛ زیرا در آن هم می توان بدون اضافه کردن روغن، برنج دم کرده و میل کنید. کدام برنج کالری بیشتری

Which rice has more calories

برنج ایرانی مرغوب را از کجا بخریم؟

روش های زیادی برای خرید برنج وجود دارد، اما سوال اصلی و بسیار مهمی که در این بین مطرح می شود این است که برنج ایرانی مرغوب را از کجا بخریم. معمولا اگر یک آشنای برنج فروش داشته باشید، او ممکن است بتواند به شما کمک کند، برنج با کیفیت بخرید؛ اگر چنین کسی را ندارید که کارتان خیلی سخت است و باید به دنبال فروشنده ای منصف بگردید تا به شما برنج مرغوب بفروشد.
البته نیازی نیست در این رابطه خود را نگران کنید؛ ما در مجموعه رشت برنج، به شما قول می دهیم برنج ایرانی با کیفیت را با قیمتی مناسب به شما بفروشیم. ما با کشاورزان به صورت بی واسطه کار کرده و برنجی که از آنها خریداری می کنیم، کیفیت بالایی دارد. کدام برنج کالری بیشتری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *