دسته‌هامقالات

برنج ایرانی

برنج ایرانی در برخی از کشورهای جهان

برنج ایرانی

بعید می دانیم کسی برنج ایرانی را میل کرده، و از طعم و عطر بی نظیر آن بدش آمده باشد. ایران یکی از کشورهایی است که برنجی با کیفیت، تولید و به دنیا عرضه می کند. برنجی که در کشورمان کاشت و برداشت می شود، یکی از مرغوب ترین انواع بوده و کمتر کشوری می تواند در این حوزه با ما رقابت کند. ما در این متن می خواهیم مورد انواع برنج از نوع ایرانی، گران ترین برنج و غیره صحبت کنیم. اگر دوست دارید اطلاعاتتان در مورد این ماده غذایی خوش خوراک و خوشمزه تکمیل شود در ادامه با ما همراه باشید.

"<yoastmark

انواع برنج ایرانی

وجود انواع برنج در بازار به شما حق انتخاب می دهد تا رقمی که با بودجه و سلیقه تان تناسب دارد، خریداری کنید. انواع و اقسام برنج موجود در بازار ایران به شرح زیر است:

1- برنج هاشمی

برنج هاشمی یکی از معروف ترین انواع برنج در کشور است و عطر و طعم بسیار خوبی دارد. کیفیت پخت آن بسیار عالی است و برای کسانی مناسب است که از نظر بودجه در محدودیت نیستند و می توانند قیمت بالایی برای خرید آن پرداخت کنند.

2- برنج طارم

از دیگر انواع برنج های ایرانی می توان به برنج طارم اشاره کرد. این نوع برنج نیز عطر و طعم خوبی دارد و در دو نوع طارم عطری و طارم هاشمی در بازار موجود است.

3- برنج علی کاظمی

این برنج توسط یکی از کشاورزان شمالی به نام علی کاظمی کشف شده و به دلیل خوش پخت بودن، جایگاه ویژه ای نزد ما ایرانی ها پیدا کرده است. قیمت برنج علی کاظمی مناسب است و اغلب مردم می توانند آن را خریداری کنند.

4- برنج صدری گیلان

برنج صدری گیلان نیز یک نوع برنج ایرانی است و کیفیت خوبی دارد. این برنج در استان گیلان کشت شده و در مقایسه با برخی انواع برنجی که در کشور کشت می شود، محصول کم تری دارد.

5- برنج شیرودی شمال

برنج شیرودی شمال یکی از انواع پر محصول برنج به شمار رفته و به برنج هاشمی شباهت زیادی دارد. کیفیت پخت آن خوب است و رستوران ها و مراکز اداری برای ارائه غذایی با کیفیت این نوع برنج را انتخاب می کنند.

6- برنج کشت دوم

یکی از با کیفیت ترین انواع برنج از نوع ایرانی، برنج کشت دوم است. برنج کشت دوم، همان طوری که از نامش پیداست، بعد از به پایان رسیدن برداشت اول، کاشته می شود و کیفیت خوبی دارد. عطر و طعم این نوع برنج، بسیار عالی است و رقیب ندارد.

7- برنج فجر

از دیگر انواع برنج هایی که در کشورمان به فروش می رود، برنج فجر است. این نوع برنج، با کمک علم ژنتیک تولید شده و از جمله ارقام پر محصول به شمار می رود.

8- برنج قهوه ای

برنج قهوه ای به دلیل رنگ خاصی که دارد، برنج قهوه ای خوانده می شود. این برنج از نظر ارزش غذایی در سطح بسیار خوبی قرار داشته و حاوی مواد با ارزشی چون سلنیوم، فسفر و منگنز است.

"<yoastmark

برنج ایرانی شمال

وقتی از کیفیت برنج  شمال حرف می زنیم، منظور ما، خوش پخت بودن آن، قد کشیدن دانه ها، عطر برنج و طعم آن است. برنج شمال از نظر کیفیت در سطح بسیار خوبی قرار دارد.
شمال کشورمان، برای کاشت و برداشت برنج شرایط بسیار خوبی دارد و به همین دلیل است که همه ما دوست داریم برنج ایرانی را مصرف کنیم. این محصول کشاورزی، باید در جاهایی که آب و هوا مرطوب است و آب به مقدار زیاد وجود دارد، کاشته شود. این شرایط، تنها در شمال کشورمان فراهم است و به همین دلیل است که برنج کشت شده در این منطقه با کیفیت بسیار خوبی به دست مصرف کنندگان می رسد.
برنج ایرانی در دیگر جاهای کشورمان نیز کشت می شود، اما کیفیت برنج هیچ یک از آنها به پای کیفیت برنجی که در شمال کشت می شود، نمی رسد. به همین دلیل است که برنج از نوع ایرانی نبض بازار برنج را به دست گرفته است.

گرانترین برنج ایران

گرانترین برنج ایران، برنجی است که کیفیت بالایی دارد و عطر و طعم آن بی نظیر است. اگر دستتان به دهانتان می رسد و توان پرداخت هزینه های بالا برای خرید برنج ایرانی را دارید، توصیه می کنیم برنج صدری دم سیاه بخرید. قیمت این برنج از سایر انواع برنجی که در کشورمان وجود دارد، بالاتر است.
علاوه بر برنج دم سیاه، برنج کشت دوم نیز قیمت بالایی دارد. البته برنج کشت دوم به راحتی پیدا نمی شود. کشاورزانی که این نوع برنج را کشت می کنند، آن را برای فروش نمی گذارند و خودشان مصرفش می کنند. برنج کشت دوم طعم بی نظیر و خارق العاده ای دارد.
دقت داشته باشد، هر قدر یک برنج کیفیت بالاتری داشته باشد و طعم و عطر آن از بقیه برنج های موجود در کشور بالاتر باشد، قیمت برنج نیز افزایش پیدا می کند. اگر می خواهید برنجی با قیمت مناسب بیابید، حتما به عمده فروشی هایی که در این حوزه کار می کنند، مراجعه کنید.

بهترین برنج ایرانی

بهترین برنج ایرانی همیشه محبوبیت زیادی داشته است؛ اما نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که هر کس برای برنج ایرانی محبوبش، معیارهای متفاوتی را در نظر گرفته است. برای مثال، کسانی که به قد کشیدن برنج اهمیت می دهند، نوعی از برنج را بهترین می دانند که دانه ها بعد از پخت به راحتی قد می کشند و یا کسانی که به خوردن برنج های عطری علاقه دارند، نوعی از برنج وطنی را محبوب می دانند که بعد از پخت برنج عطر خوبی را استشمام می کنند.

قیمت برنج ایرانی

قیمت برنج ایرانی همیشه یکی از موضوعات جنجالی و پر چالش در کشور ما بوده است. قیمت برنج ایرانی امروز با قیمت برنجی که در سال گذشته به فروش می رفته، تفاوت زیادی کرده است.
اگر می خواهید بدانید برنج ایرانی کیلویی چند به فروش می رود، به فروشگاه های حضوری و یا سایت هایی که به صورت عمده این نوع برنج را به فروش می رسانند، مراجعه کنید. ما در کشورمان عمده فروشی هایی را داریم که به صورت غیر حضوری کار می کنند و می توانند برنج کاشته شده در شمال کشور را با مناسب ترین قیمت به شما بفروشند.

خرید برنج ایرانی

برای خرید برنج ایرانی از چه راهی اقدام می کنید؟ به نظرتان کدام یک از روش ها برای خرید برنج ایرانیِ با کیفیت و خوش طعم بهتر و مناسب تر است؟ آیا تا به حال به خرید به صورت غیر حضوری فکر کرده اید؟ آیا می خواهید برنجی با کیفیت و با قیمت مناسب خریداری کرده و مصرف کنید؟
ما ایرانی ها عادت کرده ایم که برنج مورد نیازمان را از فروشگاه هایی که در محله‌ مان کار می کنند، بخریم؛ اما آیا وقت آن نرسیده که این سبک خرید به دست فراموشی سپرده شود و ما به فروشگاه ها و عمده فروشی هایی که به صورت غیر حضوری کار می کنند، اعتماد کنیم؟ آیا زمان آن نیست که سراغ برنج با کیفیت را از سایت های عمده فروشی بگیریم؟

برنج ایرانی ارزان

وقتی حرف از برنج ایرانی ارزان به میان می آید، برخی افراد فکر می کنند که این نوع برنج ایرانی کیفیت نداشته و نمی توان روی عطر و طعم آن حساب باز کرد؛ این تصور و تفکر یکی از غلط‌ترین تصورات در مورد قیمت این نوع برنج است.
اگر بدانید برای خرید برنج به کجا مراجعه کنید، هم می توانید هزینه کمتری برای خرید آن بپردازید و هم قادر خواهید بود برنجی با کیفیت تهیه کرده و آن را میل کنید. تنها کافی است فروشندگان معتبر و با انصاف این حوزه را شناسایی کرده و خرید خود را از آنها انجام دهید.

برنج ايراني تك كشت

برنج ایرانی تک کشت به برنجی گفته می شود که نمی توان آن را برای بار دوم، کاشت و محصولی از آن به دست آورد. در بین ارقامی که در کشورمان کاشت و برداشت می شود، تنها برخی ارقام برنج هستند که قابلیت کشت دوم را دارند.
برنج های نوع هاشمی و طارم گزینه های بهترین برای کاشت برنج کشت اول به شمار می روند؛ زیرا این ارقام دیررس تر هستند و در مقایسه با برخی انواع برنج از نوع ایرانی مقاومت کمتری دارند.

فروش برنج ایرانی

فروش برنج ایرانی در کل کشورمان انجام می شود. این روزها حمل و نقل و گسترش آن به داد برنج ایرانی و شالیکاران این محصول رسیده است و این امکان را برایشان فراهم کرده تا محصول خود را در کل کشور ارائه کنند.
البته، تکنولوژی و فناوری نیز بیکار نمانده و وارد حوزه فروش و ارائه برنج وطنی شده است. از زمانی که اینترنت توسعه پیدا کرد، فروشگاه های آنلاین نیز وارد حوزه فروش برنج شده و امروز، شما در هر نقطه از کشور که باشید می توانید برنج را در هر کیفیتی که مد نظر دارید خریداری کنید.
در خرید به صورت غیر حضوری، جوانب احتیاط را رعایت کرده و خرید خود را از سایت هایی انجام دهید که معتبر هستند و قصدشان کلاه برداری از شما نیست.

قیمت روز برنج ایرانی

قیمت روز برنج ایرانی را از مراجعی دریافت کنید که به صورت تخصصی در این حوزه کار می کنند. برای دریافت قیمت برنج ایرانی به هر کسی اعتماد نکرده و حتی اگر می خواهید این برنج را در بالاترین سطح کیفی خریداری کنید، به سراغ فروشندگان معتبر این حوزه بروید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *