دسته‌هامقالات

برنج ایرانی در برخی از کشورهای جهان

برنج ایرانی در برخی از کشورهای جهان

برنج ایرانی در برخی از کشورهای جهان

گستردگی حمل و نقل، برنج ایرانی را به یک محصول کشاورزی بی حد و مرز تبدیل کرده است. کیفیت برنجی که در کشورمان کشت می شود، بالاست و در برخی کشورهایی که مردمان آن عادت به خوردن برنج دارند، می توان آن را مشاهده کرد. شاید برایتان جالب باشد که بدانید، در کشورهایی مانند آمریکا، کانادا، ترکیه و انگلیس می توانید سراغی از برنج نوع ایرانی بگیرید. ما در این متن به بررسی وضعیت برنج در این کشورها خواهیم پرداخت.

برنج ایرانی در برخی از کشورهای جهان
برنج ایرانی در برخی از کشورهای جهان

برنج ایرانی در آمریکا

یکی از شبهاتی که در مورد برنج ایرانی در آمریکا مطرح می شود این است که آیا ورود این محصول به کشور آمریکا ممنوع نیست؟ آیا تولیدکنندگان ما می توانند به این کشور برنج صادر کنند؟
خوب است بدانید که صادرات برنج به کشور آمریکا ممنوع نبوده و در برخی شهرها و ایالت های این کشور درخواست زیادی برای برنج از نوع ایرانی وجود دارد. برخی از آمریکایی ها از جمله طرفداران پروپاقرص این برنج هستند.

قیمت برنج ایرانی در آمریکا

یکی از موضوعات حاشیه ای که خوب است در مورد برنج نوع ایرانی، مورد بررسی و بحث قرار گیرد، قیمت برنج ایرانی در آمریکا است. به گفته برخی مسئولین کمیسیون کشاورزی اتاق ایران، صادرات این نوع برنج به کشورهای خارجی باعث افزایش ارزآوری به کشورمان می شود و این موضوع از نظر اقتصادی به نفع کشاورزان و شالی ‌کاران ایرانی است.
برنج ایرانی در کشورهای خارجی گران تر است. قیمت برنج نوع ایرانی در این آمریکا، 20 درصد گران تر از قیمت برنج در کشورمان است. این مساله به دلیل هزینه های جانبی صادرات محصول به وقوع می پیوندد.

برنج ایرانی در استانبول ترکیه

برنج ایرانی در استانبول ترکیه نیز طرفداران زیادی دارد. ترکیه ای ها نیز به مانند ما ایرانی ها برنج را خیلی دوست دارند و این ماده غذایی را می توان در یکی از وعده های اصلی غذایی آنها مشاهده کرد.
قیمت برنج ایرانی در کشور ترکیه، در مقایسه با داخل کشور بیشتر است و این به دلیل هزینه های جانبی صادرات برنج اتفاق افتاده است.

برنج ایرانی در تورنتو کانادا

به دلیل گسترده تر شدن وضعیت صادرات و راحت تر شدن انتقال محصولات متفاوت، برنج ایرانی در تورنتو کانادا نیز مشاهده می شود. صادرات این محصول کشورهای خارجی به صورت گسترده انجام می شود و این فرصت خوبی برای افراد مقیم کشورهای خارجی است تا برنج نوع ایرانی را میل کنند.

برنج ایرانی در لندن انگلیس

اگر در لندن زندگی می کنید و می خواهید برنج ایرانی در لندن را خریداری کنید، اصلا لازم نیست خود را نگران کنید. امروزه شرکت های ایرانی که در حوزه صادرات کار می کنند، برنج از نوع ایرانی را به اغلب کشورهای جهان صادر می کنند.
صادرات یک محصول نه تنها باعث افزایش درآمد کشاورزان خواهد شد، بلکه می تواند به عنوان یک انگیزه برای کشاورزان مطرح باشد تا برنج را با کیفیت بالاتری تولید کنند.

قیمت برنج ایرانی در انگلیس

قیمت برنج ایرانی در انگلیس دیگر موضوعی است که می خواهیم در اینجا به صحبت در مورد آن بپردازیم. اگر یک تولیدکننده حرفه ای برنج هستید، باید بدانید که امروزه کشورهای خارجی به بالا بودن کیفیت ماده غذایی که مصرف می کنند اهمیت زیادی می دهند‌.
اگر می خواهید برنجی که تولید می کنید در سراسر دنیا محبوبیت پیدا کند، باید برنجی با کیفیت تولید کنید. برنج از نوع ایرانی اگر بتواند پای خود را به عرصه های بین المللی باز کند، با قیمت بالایی خرید و فروش می شود.
ایرانی هایی که در شهر لندن زندگی می کنند، دوست دارند برنج هاشمی لندن را با بالاترین کیفیت میل کنند. حتی برخی خارجی هایی که به کشور ما سفر کرده و طعم این غذا را چشیده اند، دوست دارند در کشور خودشان نیز برای خرید آن اقدام کرده و یا حتی طبخش کنند.
شرکت هایی که در حوزه صادرات مواد غذایی فعالیت می کنند، این امکان را برای ایرانی های مقیم لندن و یا شهروندان انگلیسی فراهم کرده اند تا بتوانند همان برنجی که ما در کشورمان تهیه کرده و مصرف می کنیم، در انگلیس خریداری کرده و از طعم و عطر بی نظیر آن مشام خود را پر کنند.

برنج ایرانی در آلمان

شاید برایتان جالب باشد، اما برنج ایران در آلمان نیز محبوبیت زیادی دارد. نه تنها ایرانی ها به خوردن برنج، آن هم از نوع ایرانی، علاقه زیادی دارند، بلکه آلمانی هایی که در طی یکی از سفرهای خود به کشورمان آمده اند و با طعم و عطر بی نظیر این نوع برنج آشنا شده اند، به طرفداری از آن برخواسته اند.
برخی عمده فروشان ایرانی در تلاش و تکاپو هستند تا این برنج را در بالاترین و بهترین کیفیت به کشور آلمان صادر کنند. هموطنان ایرانی یا بومی های کشور آلمان می توانند برنج ایرانی با کیفیت و اعلایی را در این کشور خریداری کرده و میل کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *